Альба Фаєрмен
Доктор Альба Фаєрмен, Zinpo Corporation

Переклад та адаптація: Михайло Коваль, ТОВ «Зінпро Україна»

Як Забезпечити Формування Міцнішої Яєчної Шкаралупи в Птиці та Покращити Якість Кінцевого Продукту

Курячі яйця та яєчні продукти є важливим і доступним джерелом їжі в раціоні людини. У всьому світі попит на яйця підвищується, бо населення збільшується та визнає яйця бажаним джерелом білка.

Зважаючи на підвищення попиту на курячі яйця, не можна дозволити, щоб виробництво цього продукту гальмувало через операційні проблеми, що перешкоджають продуктивності курей-несучок. Птахівнича індустрія постійно перебуває під тиском досягнення ефективних, високопродуктивних результатів вирощування птиці й отримання кінцевої продукції за конкурентоспроможною ціною.

Сучасна курка-несучка має життєвий цикл приблизно 100 тижнів, і очікується, що протягом цього періоду вона знесе близько 500 яєць із міцною яєчною шкаралупою. Для цього важливо, щоб потреби кожної курки-несучки були повністю забезпечені: це стосується як отримання збалансованого раціону, так і оптимальних умов утримання. Це все дозволить курям мати оптимальне самопочуття та виробляти більше високоякісних яєць.

Виклики Галузі

Для кожного господарства важливо на постійній основі підтримувати високоефективні результати вирощування птиці. Оцінювання поточної продуктивності стада та визначення областей її зростання можуть допомогти визначити, на яких викликах і тенденціях галузі варто зосередитися. Сьогодні перед виробниками курячого яйця стоять такі завдання:

  • Збільшення виробництва якісних яєць. Кожен виробник хоче, щоб кури були більш продуктивні і виробляли більше придатних для продажу яєць. Просто нарощення виробництва яєць не розв’яже завдання, якщо також не буде досягнуто підвищення коефіцієнта конверсії корму (FCR) та якості яєць.
  • Стійкість та витривалість поголівʼя. Впродовж виробничого циклу птиця потребує додаткової підтримки для здоров’я її кістяка та стійкості до хвороб.
  • Імунітет і безпека харчування. Курям потрібна міцна імунна система, щоб їх організм міг долати потенційні стресові чинники та лишатися продуктивним. Маючи міцний імунітет, кури можуть бути достатньо захищеними від зовнішніх патогенів.
  • Ринкові ніші. Збагачені різними елементами (такими, неприклад, як селей, йод тощо) та органічні яйця є нішевими продуктами, споживчий попит на які постійно зростає. Підтримання здорового та продуктивного стада, здатного задовольнити потреби цих ринків, може підвищити прибутковість.
  • Благополуччя птиці. Важливо впроваджувати в господарстві програми керування стресом для птиці і вчасно запобігати виникненню проблем зі здоров’ям у стада. Насамперед таких, як проблеми з ногами, слабкі кістки, низька якість пір’я, розкльови. Забезпечення високого рівня благополуччя птиці в стаді забезпечить тривалий позитивний результат вирощування.
  • Сталий розвиток. Споживачі та регуляторні органи очікують, що галузь досягне цілей сталого розвитку та зменшить вплив на навколишнє середовище.

Хоча поточний стан галузі та певні тенденції на ринку можуть здаватися лякливими, проте кожна сфера надає можливість для адаптації та просування. Завдяки індивідуально побудованому плану керування господарством продуктивність птиці в ньому зростатиме, що дозволить досягти ваших унікальних бізнес-цілей.

Як Збільшити Несучість Птиці

Використовуючи цілісне уявлення про здоров’я несучок та операційне керування, можна покращити продуктивність своєї птиці і отримати більшу кількість міцних високоякісних яєць. Наполягання на цих головних сферах керування також сприятиме підвищенню операційної прибутковості та стійкості:

Годівля Птиці та Склад Корму.
Годуючи птицю перевіреними кормами, ви допоможете їй реалізувати свій генетичний потенціал і досягти високих показників несучості: міцність шкаралупи, стійкість до хвороб і міцний кістяк. Мікроелементи відіграють головну роль в імунній системі, формують епітеліальний бар’єр. Вони необхідні для правильного розвитку кістяка. Zinpro® Performance Minerals® - це продукти з перевіреним джерелом живлення, що має хорошу засвоюваність і можуть підтримувати курку все її продуктивне життя.

Міцна курка-несучка матиме хороший загальний стан здоров’я та високий імунний статус, що дозволятиме їй швидше одужувати від хвороб, що дозволятиме її організму «зосередитися» на власній продуктивності. Zinpro Performance Minerals покращує епітеліальний бар’єр, сприяючи поліпшенню здоров’я кишківника, посиленню дихальної системи та значному покращенню цілісності шкіри та пір’я. Також препарат сприяє сильнішому імунітету та вакцинації, що допомагає створити більшу одноманітність і придатність для життя, одночасно захищаючи стадо.

Також мінеральні препарати можна використовувати для отримання нішевих продуктів, як, наприклад, яйця збагачені Мікроелементами. Доведено, що введення Zinpro Performance Minerals у раціон несучок підвищує швидкість передачі мікроелементів до яєчного жовтка та білка, що дозволяєпродавати яйця як «збагачені яйця» для більшої прибутковості.

Інноваційні Інструменти
Використання чисельних переваг годівлі не повинно бути складним. Міжнародний посібник Zinpro® з мікромінеральної годівлі птиці був створений, щоб показати, як можна гнучко і індивідуально підходити до годівлі кожного стада. Цей інтерактивний інструмент містить рекомендації щодо дозування мікроелементів, які допоможуть підприємствам вирішувати різні проблеми та отримувати мицні яйця курей-несучок. Використовуючи цей посібник, ви можете переконатися, що ваші кури отримують найкраще мікроелементне живлення у розчинному та нерозчинному вигляді для досягнення максимальної продуктивності.

Zinpro® BlueBox™ - це інструмент оцінки якості яєчної шкаралупи, який допомагає визначити можливості для підвищення рентабельності підприємства. Використовуючи досвід багаторічних досліджень, Zinpro BlueBox розповідає повну історію мармуровості яєчної шкаралупи і її зв'язок з міцністю шкаралупи і якістю яєць. Використовуючи цей ексклюзивний інструмент Zinpro, виробники можуть контролювати ефективність роботи та краще оцінювати продуктивність поголівʼя.

Добробут Тварин
Добробут тварин викликає все більшу стурбованість серед споживачів. Включення продуктів Zinpro до раціону курей-несучок може допомогти поліпшити такі проблеми, як формування скелету, канібалізм та стрес. Завдяки правильній годівлі несучки стають більш життєздатними і демонструють менше стресової поведінки, залишаючись при цьому здоровішими та продуктивнішими.

Підвищення Стійкості Поголів'я
Продукти Zinpro також допомогають виробникам яєць покращувати стійкість поголівʼя. Зменшення загального рівня дозування мікроелементів за рахунок їх кращої засвоюванності домоможе покращити екологічнеість виробництва тваринничької продукції. Розробка раціонів з найбільш біодоступними мікроелементами Zinpro Performance Minerals дозволяє виробникам більш ефективно використовувати мікромінеральні добавки та зменшувати надлишкову екскрецію поживних речовин, не жертвуючи при цьому продуктивністю. Крім того, продукти Zinpro сприяють підвищенню ефективності використання кормів, що є ключовим показником для економічної та операційної стійкості кожного підприємства.

Партнерство та Досвід для Покращення Продуктивності Несучок

Співпраця, ефективні раціони та інноваційні рішення мають вирішальне значення для підтримки вашого стада та виробництва яєць з міцною шкаралупою.

Відвідайте нашу сторінку Птахівництво , щоб дізнатися більше про унікальні рішення, які ми можемо запропонувати для ваших тварин і вашому бізнесу, щоб задовольнити попит на високоякісні яйця.